stowarzyszenie badań kamiennych kręgów

Medycyna naturalna

Od momentu mojej pierwszej wizyty w kamiennych kręgach w Węsiorach zacząłem się domyślać możliwości leczniczych występujących w kręgach energii. Występujące tu energie oddziaływają na tarcze myślowe wszelkich organizmów żywych, powodując równoważenie chaosu myślowego. Objawia się to tym, że odczuwa się pustkę myślową, spokój wewnętrzny, jasność myśli, problemy nie do rozwiązania nagle stają się błahe.

Energia kręgów w Węsiorach jest energią miękką, wyciszającą, usuwającą lęki. Doświadczyłem tego na własnej skórze, będąc w chwili pierwszej mojej wizyty w kręgach człowiekiem znerwicowanym codziennymi kłopotami, mającym w sobie lęk o przetrwanie, z wyolbrzymionymi do przesady kłopotami. Doznałem oczyszczenia, dobrze że wówczas nie prowadziłem auta, gdyż podczas drogi powrotnej zapadłem w dziwny stan; nie był to sen, cały czas miałem świadomość jazdy samochodem, nie mogłem natomiast otworzyć oczu ani podnieść głowy, to było nie na moje siły. Na drugi dzień czułem się pełen energii, zapału do pracy, problemy nagle stały się małe, możliwe do rozwiązania. Zacząłem więc regularnie co tydzień jeździć do Węsior, nieraz częściej, obserwowałem zachowanie ludzi, jak reagują na działanie kręgów, i jak reagują kręgi na obecność ludzi. Szybko przekonałem się, że kręgi nie zawsze mają pozytywną energię, są momenty negatywne, prawdopodobnie jest to moment oczyszczania się energii kręgów. Kręgi wówczas schładzają się bardzo mocno - trafiłem kiedyś z dwójką towarzyszących mi ludzi na taki moment: na zewnątrz kręgu było około 20 stopni C, wewnątrz porażający chłód, nie mieliśmy wówczas termometrów, gdyż takie zdarzenie spotkało nas po raz pierwszy. Na wszelki wypadek, dla bezpieczeństwa, wycofaliśmy się z kręgów.
  E.L.
                                                                                             

Janusz Szeluga

Janusz Szeluga jest doktorem nauk medycznych, specjalistą psychiatrii, oraz medycyny morskiej i tropikalnej, lekarzem stosującym różne techniki terapii, także ezoteryczne, jest wspaniałym człowiekiem zaprzyjaźnionym z naszym Stowarzyszeniem i kamiennymi kręgami, żywo interesujący się  tym co dzieje się w kamiennych kręgach, gdy poprosiłem Janusza o tekst na stronę, ucieszył się z propozycji i nadesłał swoje refleksje.

Psychiatra w Kamiennych Kręgach

Kamienne Kręgi - budowla wzniesiona z kamieni, i nie służącą celom obronnym, mieszkalnym lub kultowym, jest dla współczesnego człowieka nieczytelna. Ktokolwiek by to nie był, kiedy znajdzie się w kamiennym kręgu zadaje sobie pytanie, do czego mógł on służyć? Każdy może stworzyć odpowiedni mit interpretujący problem kamiennych kręgów w oparciu o wiedzę z własnej dziedziny. Największą swobodę w tej kwestii mają ezoterycy, potrafią powiedzieć o kamiennych kręgach więcej niż pozwala "szkiełko i oko".

Człowiek, niezależnie od czasów w jakich żyje, nie może istnieć od mitów. Nie należy mitologii utożsamiać z mitomanią, czyli patologiczną skłonnością do zmyślań, bo można myląc pojęcia, deprecjonować pozytywną rolę mitów w życiu społecznym. Wokół kamiennych kręgów powstała obszerna mitologia. Kamienne kręgi są bowiem  nie tylko świątyniami, w których stara cywilizacja spisała wiedzę o przeszłości i przyszłości ale także dowodem na to, że miała ona charakter ogólnoświatowy a być może, jak uważają niektórzy, uniwersalno-kosmiczny.

Goci i kamienne kręgi w Węsiorach

Stelle, czyli głazy granitowe wkopane w ziemię, wyznaczały koło o różnej średnicy, od kilkunastu do kilkudziesięciu metrów, przy czym w niektórych kręgach, dodatkowo pośrodku, znajdują się trzy kamienne stelle. Każda ze stelli obłożona jest dookoła drobnymi kamieniami. Są one na pewno dziełem budowniczych kamiennych kręgów, bo tak jak w Węsiorach wyglądają stelle w Odrach i Grzybnicy. Koło wewnątrz kręgu było wybrukowane kamieniami, po których teraz nie ma śladu.

w 1995 r. P. Jasielski, wielki znawca szamanizmu i tańców indiańskich, pokazał między innymi i mnie kamień stellę w kamiennym kręgu, na której był wyryty znak runiczny. Teraz, już go nie ma, bo ktoś go sobie zabrał. Być może takich kamieni było znacznie więcej. Dla Gotów kamienne kręgi były świątynią. W nich odbywały się różnorodne obrzędy i rytuały kultowe. Przede wszystkim w kamiennych kręgach tańczono. Kamienny bruk zapobiegał kurzeniu w czasie tańców. Taniec miał dla ówczesnego człowieka takie samo znaczenie jak dla nas telewizja. pozwalał przenosić się w inny świat, świat zmienionych stanów świadomości. Taniec w kamiennych kręgach mógł trwać przez kilka kolejnych dni i nocy w okresie świat wyznaczanych ruchem słońca, planet czy konstelacji gwiezdnych, którym towarzyszyła określona aktywność ziemi. Ćwiczenia w tańcu wyzwalają nieznane współczesnemu człowiekowi możliwości psychofizyczne. Wiemy, że Goci osiągnęli odporność psychiczną i fizyczną, która pozwoliła im wywędrować ze Skandynawii na Krym a później podbić największą potęgę militarną i gospodarczą antycznego świata, Cesarstwo Rzymskie. Na jego gruzach założyli państwo Wizygotów i Ostrogotów. po wypełnieniu tej niezwykle ważnej misji w dziejach świata, Goci zniknęli z kart historii. Zapewne jednym z efektów uzyskiwanych podczas tańców w kamiennych kręgach, który miał niewątpliwy wpływ na ich sukcesy militarne była łatwość wprowadzania się w trans podczas bitwy, określany mianem "szału bitewnego", gdyż właśnie stan transu był wyzwalany przez taniec w kamiennych kręgach. zjawisko transowe w bitwach opisywane jest przez historyków i psychologów wojskowych, jako szczególny stan umysłu, w czasie którego żołnierz nie odczuwa ani leku ani głodu, chłodu czy zmęczenia.

Kamienne kręgi i uzdrawianie

Obecnie ulega zmianie stosunek do przednaukowych technik terapeutycznych określanych niekiedy mianem "szamanizmu". Szamanizm jest związany z gnozą czyli z poznaniem albo inaczej z wiedzą tajemną dostępną tylko wybranym. W kamiennych kręgach odbywały się misteria uzdrawiania i leczenia. Z kamiennymi kręgami związane są tzw. miejsca mocy zwane czakramami ziemi. Właśnie kamienny krąg wyznaczał takie miejsce mocy. Nikt inny tylko szaman potrafił pokierować w odpowiedni sposób energią uzdrawiającą, która wypływała z ziemi. Szaman mógł zwracać się ku Bogom i korzystał z energii kosmicznych. Szamanizm zatem to także elementy teozofii w przedchrześcijańskim wydaniu. Szamani plemienia Gotów mieli swoją hierarchię Bogów. W zależności od potrzeb przywoływali ich określonymi rytuałami. Mieli również Boskich opiekunów świątyń strzegących przed niepowołanymi osobami, źródła mocy uzdrawiającej i transcendentalnej. Człowiek z okresu wspólnot plemiennych był podatny na przeżywanie zjawisk psychicznych w grupie, nie zaś indywidualnie, stąd szamani mieli bardzo dobre efekty terapeutyczne.


 

aktualne fazy księżyca aktualności co się dzieje na naszej gwieźdźie
stat4u