stowarzyszenie badań kamiennych kręgów

Stonehenge

Czy Stonehenge i inne prastare obiekty dzięki swoim kształtom mogą emanować konkretnymi częstotliwościami, tonami i dźwiękami? Badacz Paul Devereux w swojej książce "Stone Age Soundtracks" (Ścieżki dźwiękowe epoki kamiennej) sugeruje, że dźwięk może być integralną częścią najstarszych i najświętszych budowli, które postawił człowiek.

Czytaj więcej: Stonehenge

Carnac

CARNAC- SPOTKANIE Z MEGALITAMI  BRETANII

Czytaj więcej: Carnac

Rosja

Niezwykłego odkrycia dokonał nad rzeką Aksaj rosyjski student Alexander Ludow. Pośrodku stepu zauważył kilka ogromnych, stojących pionowo, głazów tworzących kształt nieco przypominający brytyjskie Stonehenge. Rosyjscy naukowcy orzekli, że pochodzi on sprzed 11 tysięcy lat, a wiec jest znacznie starszy niż słynne megality brytyjskie.

Czytaj więcej: Rosja

Liban

Zabytków megalitycznych w Libanie jest stosunkowo niewiele zważając uwagę na jego położenie wśród krajów takich jak Izrael lub Syria, w których budowle megalityczne występują powszechniej. W związku z tym zakres literatury na ich temat jest dosyć skąpy. Można jedynie natknąć się na krótkie wzmianki chociażby w ogólnej publikacji Megality Świata autorstwa Zygmunta Krzaka.

Czytaj więcej: Liban

Castlerigg

Za datę powstania kręgu podaje się rok 3200 p.n.e.
Trzydzieści osiem głazów umieszczonych jest na planie koła o średnicy 30 metrów a dziesięć mniejszych głazów znajduje się w środku pierścienia.

Czytaj więcej: Castlerigg

Machu Picchu

Wojtek Arciszewski nadesłał zdjęcia z Machu Picchu wykonane przez uczestniczkę wycieczki Małgosię Cz.

Czytaj więcej: Machu Picchu


 

aktualne fazy księżyca aktualności co się dzieje na naszej gwieźdźie
stat4u