stowarzyszenie badań kamiennych kręgów

Czas kręgów

Współczesna Europa posiada niezbadany do końca skarb: kamienne kręgi, po angielsku zwane stone circles. Występują one w wielu krajach Europy m.in. w Anglii, Walii, Szkocji, Francji, Skandynawii i również w Polsce. Co sprawiło, że w tych krajach powstały budowle doskonale do siebie pasujące, emitujące podobną energię?

Czytaj więcej: Czas kręgów

Kamienica Królewska

Gienek Leciej, z którym odbyliśmy już 2 wyprawy do Kamienicy, prosił mnie o zamieszczenie na forum relacji z tego, co tam znaleźliśmy.

Czytaj więcej: Kamienica Królewska

Święte góry Trójmiasta

Nawet niewielu mieszkańców Gdyni zdaje sobie sprawę, że na terenie ich miasta znajduje się pradawne miejsce mocy zwane albo Świętą Góra albo Górą Św. Mikołaja. Można ją odnaleźć w dzielnicy Leszczynki całkiem niedaleko ul. Morskiej, jednej z głównych przelotowych ulic miasta. Dziś jest to zalesione wzniesienie położone na skrzyżowaniu trzech linii promieniowania geomantycznego.

Czytaj więcej: Święte góry Trójmiasta

Kosmiczny Kod - Co piszą inni

 (fragment książki Zecharia Sitchina "Kosmiczny kod")

Czytaj więcej: Kosmiczny Kod - Co piszą inni

Spotkanie autorskie "PRADAWNA KLĄTWA"

"Pradawna Klątwa" to tytuł książki napisanej przez p. Beatę M Romańską, pod tym nazwiskiem kryje się pseudonim dwóch sympatycznych pań autorek p. p. Małgorzaty Bonik Romanowskiej i Beaty Reseman. Moje pierwsze spotkanie z tym tytułem odbyło się w Muzeum archeologicznym w Gdańsku, gdy wypatrywałem w witrynie z książkami ciekawego tytułu. Zaintrygował mnie tytuł książki, kupiłem i przeczytałem, polecam tym wszystkim, których interesuje archeologia, magia, duchy, historia, no i oczywiście jak głosi tytuł klątwa i wątek kryminalny się również przewija. Książkę czyta się łatwo, akcja toczy się wartko czytelnik nie ma czasu na nudę, nie ma w niej dłużyzn zniechęcających czytelnika.

Czytaj więcej: Spotkanie autorskie "PRADAWNA KLĄTWA"

Wizja Kręgu Mocy

Dwa poniższe teksty pochodzi z wydawnictwa "Stowarzyszenia Żółwi" na temat ceremonii Świętego Kręgu.  Wizja Kręgu Mocy Przede mną ukazał się szczyt wzgórza, na którym nie rosło ani jedno drzewo. Delikatny wiatr owiewał je i trawa prerii leciutko drżała.

Czytaj więcej: Wizja Kręgu Mocy

Kamienne Kręgi, historia, legenda, hipotezy

Kamienne kręgi pojawiły się na Pomorzu około drugiej połowy I wieku n.e., wraz plemionami pochodzącymi z południowej Skandynawii, Gotów, a później Gepidów.
W tym okresie nasilały się zmiany klimatyczne spowodowane postępującym ochładzaniem.

Czytaj więcej: Kamienne Kręgi, historia, legenda, hipotezy

Raport niezależny w sprawie kamiennych kręgów

We wrześniu 1998 r. otrzymałem ciekawy raport z Krakowa od dwójki miejscowych radiestetów, nareszcie doczekał się wejścia na stronę Stowarzyszenia Badań Kamiennych Kręgów, publikujemy go pod tytułem jak wyżej.

Czytaj więcej: Raport niezależny w sprawie kamiennych kręgów

Pięć lat naszego Stowarzyszenia

Czytaj więcej: Pięć lat naszego Stowarzyszenia

Relacja turysty

Przebywając w dniu 7.08.2003 rekreacyjnie w kamiennych kręgach w Węsiorach, na południe od kręgów Gotów, zaobserwowaliśmy następujące zjawisko: wokół słońca ok. godz.10.30 - 11.00 pojawił się pierścień o barwie zewnątrz białej przechodzącej w żółtawą, wewnątrz podobną do tęczy.

Czytaj więcej: Relacja turysty

Wystawa biżuterii Gotów w Lęborku

Muzeum Archeologiczne w Lęborku aktualnie gości u siebie wystawę Biżuteria Gotów.

Czytaj więcej: Wystawa biżuterii Gotów w Lęborku

Relacja Zosi i Rysia

W niedzielę 23.02.2003 byliśmy w kamiennych kręgach w Węsiorach, był słoneczny dzień i jak na luty było dosyć ciepło, właśnie szliśmy z kręgu głównego w kierunku kręgu dolnego, ścieżką pomiędzy kręgiem strażnika, a kręgiem nr.4 słońce było nad jeziorem, w pewnym momencie zauważyliśmy, że z tarczy słonecznej wystrzeliwały kolorowe promienie, mieniące się kolorami tęczy.

Czytaj więcej: Relacja Zosi i Rysia

Terapia Gongami

W środę 5 kwietnia odbył się kolejny już koncert na gongach tybetańskich zorganizowany przez nasze Stowarzyszenie w wykonaniu mistrza gry na gongach, cytrze i harfie "Navigatora" czyli Roberta Usewicza. Navigator po raz kolejny dźwiękiem harfy i gongów wprowadził słuchaczy w świat wyciszenia, harmonii i medytacji, niesamowite dźwięki wlewały się w nasze ciała, kojąc stresy, problemy, ładując wyczerpane codziennym życiem akumulatory duszy.

Czytaj więcej: Terapia Gongami

Uroczysko w Buszkowach

Czy tylko kamienny kalendarz? Uroczysko buszkowskie. Prowadzona przeze mnie od dłuższego czasu obserwacja obiektów terenowych znajdujących się na terenie rozległej wierzchowiny w miejscowości Buszkowy Górne, w gminie Kolbudy doprowadziła mnie do sformułowania kilku ciekawych acz zaskakujących wniosków.

Czytaj więcej: Uroczysko w Buszkowach

Nawigatorzy czasu

Kilkaset lat temu wysoko rozwinięta cywilizacja nagle znikła. Potomkowie budowniczych piramid doszli do wysokiego etapu rozwoju i w obliczu przesilenia tego rozwoju po prostu podjęli radykalny krok w…przyszłość.

Czytaj więcej: Nawigatorzy czasu

Sieć energetyczna

Od dawna wiadomo, że nad i pod powierzchnią naszej planety rozciąga się sieć promieniowań różnego rodzaju (zajmuje się tym zagadnieniem radiestezja). Promieniowań niewidzialnych (na ogół), związanych z ruchem wód (hydropatyczne), naturalnego promieniowania ziemi (geopatyczne tzw. sieć szwajcarska), czy związane z biegunowością (pasma energetyczne jak np. sieć Wilka, czy układ pasm złoto-platynowych).

Czytaj więcej: Sieć energetyczna

Wesiory odsłonięcie tablicy

Czytaj więcej: Wesiory odsłonięcie tablicy

Natura dla człowieka

Pobyt w miejscu szczególnym, jakim jest miejsce mocy, jest dla człowieka jakby pobytem w sanatorium. Korzystamy z urlopów, weekendowych wyjazdów, ale nie umiemy radzić sobie ze stresem i nerwami związanymi z tzw. życiem codziennym.

Czytaj więcej: Natura dla człowieka

Sprawozdanie

Stojąc przed problemem zreferowania tego, co piszą różni ludzie o kamiennych kręgach tak w ogóle, czy też o najbliższych mi obecnie kamiennych kręgach w Węsiorach, przypomina mi się przeczytana gdzieś anegdotka o tym, co było jak to pierwszy człowiek zobaczył w Afryce żyrafę i ją opisał do wglądu ówczesnym naukowcom.

Czytaj więcej: Sprawozdanie

Głos wołającego na puszczy

Kręgi kamienne, czy megality, które są poustawiane na naszym terenie tworzą sieć energetyczną. Krąg kamienny składa się z kamienia centralnego i poustawianych wkoło niego mniejszych kamieni w równej odległości - jak godziny na cyferblacie zegarka. W zespołach (kilka kręgów obok siebie) pełnią funkcję przede wszystkim baterii energetycznych. Tam, gdzie nie ma kręgów (te w Polsce występują na terenach Pomorza - najbardziej znane w Odrach, Wisiorach, Grzybnicy), rolę przekaźnika energii spełniają megality, głazy, kamienie.

Czytaj więcej: Głos wołającego na puszczy

Czy człowiek może wykreować miejsce mocy?

Kamiennymi kręgami zainteresowałem się po przeczytaniu w „Nieznanym Świecie” (nr. 7/8 z 1994 roku), artykułu Pani Marzeny Woźniak, pt. „Obraz niewidzialnego”. Napisałem list do redakcji i zostałem skontaktowany z Panią Zofią Piepiórką z Gdyni, która zajmowała się badaniem rezerwatu „Kręgi Kamienne” w Odrach koło Czerska, opisanym w w/w artykule.

Czytaj więcej: Czy człowiek może wykreować miejsce mocy?

Wawelski Dzwon

Na ogół sprawdza się maksyma, że cudze chwalicie, a swego nie znacie. Nie brakuje nam reportaży o cudownych miejscach mocy z dalekich krajów, ale o tym, co mamy pod nosem - nie wiemy. Trwają dyskusje, czy czakram wawelski istnieje, czy nie. Na 'nie' wypowiadają się ci, dla których bioenergia oficjalnie nie istnieje, mimo, że istnieje i sami z niej korzystają. Potrzebują tzw. namacalnych dowodów - ale skoro są 'nastawieni na nie' - to po prostu nie odczują, dopóki nie zmienią swojego nastawienia.

Czytaj więcej: Wawelski Dzwon

Zdarzenie - 20.08.04 piątek

Osoba, która opisała na moją prośbę to zdarzenie, była zaskoczona tym, co ją spotkało w kamiennych kręgach w Węsiorach, nigdy wcześniej czegoś takiego nie przeżyła. Po usłyszeniu od niej tej historii, z wielkim oporem dała się namówić na opisanie tego zdarzenia.

Czytaj więcej: Zdarzenie - 20.08.04 piątek

Wejherowo piktogramy

Zadzwoniła do mnie dziennikarka z TVP3 pani Roksana Fołtyn, czy cos wiem na temat piktogramów w zbożu w Wejherowie i czy mógłbym cos na ten temat jej powiedzieć.
Domyślałem się że to już czas piktogramów, że w ubiegłym roku o tej porze już były, intuicja od paru dni nie dawała mi spokoju, a więc sygnał od pani redaktor mocno mnie zaktywizował.

Czytaj więcej: Wejherowo piktogramy

Słońce wchodzi w znak Strzelca - Węsiory 2004

23 listopada 1999 roku przypadło kolejne przejście zodiaku, słonce wchodziło w znak strzelca, postanowiłem, zatem wybrać się do Węsior na kolejne badania. Pogoda była raczej niezachęcająca do wyjazdu, gdyż spadł pierwszy tej jesieni śnieg i to bardzo obfity.

Czytaj więcej: Słońce wchodzi w znak Strzelca - Węsiory 2004

Spotkanie ze Strażnikiem kręgów

Sprawozdanie KASI ARCISZEWSKIEJ z wizyty w kręgach w Węsiorach.

Czytaj więcej: Spotkanie ze Strażnikiem kręgów

25/26 lipca 2004 r.

Do ciekawych wydarzeń należy zaliczyć dzień i noc 25/26 lipca. Niedziela 25 lipca odbył się seans terapii dźwiękiem gongu i mis tybetańskich w wykonaniu Adama Lisa z Kalisza.

Czytaj więcej: 25/26 lipca 2004 r.

Spotkanie opłatkowe 19-12-2006

Dziewiętnastego grudnia 2006 w Gdyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych odbyło się spotkanie opłatkowe naszego Stowarzyszenia, podsumowaliśmy nasze osiągnięcia w 2006 roku i posnuliśmy plany na kolejny sezon 2007 roku, spotkanie upłynęło nam w miłej i serdecznej atmosferze, zobaczcie sami.

Czytaj więcej: Spotkanie opłatkowe 19-12-2006

ŁUPKI NA KASZUBACH

Temat związany z gazem łupkowym śledzę od lipca 2009 roku. Wówczas przykryła ten temat afera hazardowa i trzeba powiedzieć ze nader skutecznie, bo za naszymi plecami dokonywała się grabież bądź co bądź narodowych sreber. Internet zaczął wówczas aż huczeć od informacji, natomiast media mainstreemowe zajmowały się aferą hazardową, rozbierając ją na czynniki pierwsze, jakby to było takie ważne, natomiast pod tą przykrywką po cichutku powolutku, małymi kroczkami, żeby przypadkiem ktoś nie zauważył rozdawano za bezcen licencje na wydobycie gazu łupkowego zagranicznym inwestorom. Najbardziej obłowili się sojusznicy z wypraw krzyżowych, którzy w podzięce za lukratywne licencje nie pozwalają nam bez wiz wjeżdżać do raju, kraju mlekiem i miodem płynącym ulicami, którzy maja nas za głupców. Otóż NIE nie jesteśmy głupcami, KASZUBI zawsze mieli swój rozum i przywiązanie do tradycji.

Czytaj więcej: ŁUPKI NA KASZUBACH

Spływ kajakowy sierpień 2007

Czytaj więcej: Spływ kajakowy sierpień 2007

Terapia Gongami Tybetańskimi

Wieczór rozpoczął Eugeniusz Leciej - prezes Stowarzyszenia Badań Kamiennych Kręgów, przedstawiając zaproszonych artystów Jolę Więckowską i Roberta Usewicza, oraz wprowadzając zebranych w klimat wieczoru.
Następnie Jola Więckowska opowiedziała o swoim tomiku wierszy, a Robert o właściwościach terapeutycznych gry na gongach tybetańskich. Po chwili Robert lekkimi uderzeniami w bęben rozpoczął podróż do świata poezji, Jola cichymi uderzeniami w gong zaczęła recytację wiersza "Wszystkie Ewy Świata", wtórował jej śpiewem Robert.

Czytaj więcej: Terapia Gongami Tybetańskimi

Zima w kamiennych kregach w Węsiorach

Ostatnio zimy nie dopisują na północy naszego kraju, w kręgach tez jest jesiennie, postanowiłem wydobyć trochę fotografii ze starych zapasów i pokazać zimę w kręgach. Tak było kiedyś jak były zimy.

Czytaj więcej: Zima w kamiennych kregach w Węsiorach


 

aktualne fazy księżyca aktualności co się dzieje na naszej gwieźdźie
stat4u