stowarzyszenie badań kamiennych kręgów

LUNGHNASADH 2020

Zbliża się święto LUNGHNASADH, LAMAS, ŚWIĘTO PIERWSZEGO CHLEBA.
Święto to obchodzimy 1 sierpnia w sobotę w kamiennych kręgach w Węsiorach.

Spotykamy się na parkingu w sobotę 1 sierpnia 2020 roku o godz. 17:00.

LUNGHNASADH przypada dokładnie 1 sierpnia, w połowie czasu między Przesileniem Letnim a Równonocą Jesienną, albo w noc sierpniowej pełni księżyca. Święto Lunghnasadh jest uznawane przez współczesnych druidów za ślubną ucztę celtyckiego boga Lugha, czyli symboliczne zaślubiny Lugha z Ziemią. Jako ten, który dzierży niepowstrzymaną Włócznię Zwycięstwa, Lugh, bóg między innymi błyskawic, uważany jest za zdolnego do ochrony plonów przed potencjalnym zniszczeniem przez burze i inne zagrożenia.
Uroczystość ta ma na celu uczczenie sił płodności, jest to czas spotkań i wspólnego ucztowania.

Jest to czas składania ofiary z błogosławionego chleba i piwa oraz dziko rosnących roślin. Tradycją Lunghnasadch jest plecenie pszenicy, wykonywanie zbożowych kukieł. Do tradycji tego święta należy też odwiedzanie pól, sadów, źródeł i jezior. Tradycyjnie spożywamy w tym dniu wszystkie owoce, które w tym czasie występują. „Spożywamy pierwsze zbiory i łączymy ich energię z własną, aby móc kontynuować poszukiwanie doskonałości gwiaździstej mądrości”.

Ucztę przygotowujemy sami – co przyniesiemy na ucztę, to będziemy spożywać. Zapraszamy do wspólnego świętowania w kręgach tego radosnego święta.

Stowarzyszenie Badań Kamiennych Kręgów


 

aktualne fazy księżyca aktualności co się dzieje na naszej gwieźdźie
stat4u