stowarzyszenie badań kamiennych kręgów

Samhain - Święta zmarłych przodków - 2018

Środa 31 października 2018r. Wigilia Samhain inaczej Święta zmarłych przodków.

Jest to 8 i ostatnie z ze słonecznych świąt roku.
Samhain jest jednym z najważniejszych świąt, przypomina nam o zakończeniu etapu życia w świecie materii i przejściu w stan wolnego ducha o ile naszym ziemskim postępowaniem zasłużyliśmy sobie na to.
Ważnym jest tez żeby nasi bliscy swoim przesadnym żalem nie przywiązywali dusz swoich zmarłych bliskich do naszego świata, gdyż skazujemy te dusze na cierpienie i niemożność przejścia do światła.
W wielu kulturach śmierć osoby starszej jest powodem do radości, gdyż nie musi już doświadczać trudów życia, natomiast wielkim smutkiem dla bliskich jest odejście dziecka, lub młodego człowieka.
Tragicznym jest odejście w pijanym lub narkotycznym widzie, taka dusza sie błąka, nie ma świadomości odejścia z tego świata. Źle się też mają dusze samobójców, jak też dusze które nie chcą odejść z tego świata bo trzyma je majątek pozostawiony, złość, nienawiść, i wszystkie inne niskie pobudki.

Te dusze zostają by szkodzić żyjącym, doprowadzając wszystkich tych, którym mogą szkodzić do stanów chorobowych takich jak lęki, depresje, obłędy, zanieczyszczają domy, miejsca pracy, samochody. Doprowadzają do kolejnych śmiertelnych wypadków na drogach w miejscach gdzie już kiedyś nastąpiły wypadki. Nie wszyscy na to reagują, ale są ludzie szczególnie podatni na ich działanie i właśnie oni stają się kolejnymi ofiarami wypadków. Na naszym świecie bytują 3 rodzaje istot, 1-sza to człowiek istota z piasku i wody, 2-ga to aniołowie istoty z mgły i światła, 3-ci rodzaj to boleści istoty z ognia i dymu, gdzie ogień symbolizuje złość, gniew, dym symbolizuje żal i rezygnację.
Ogień rozpala emocje niszcząc ciało i dusze, Dym schładza wszystko żalem i zadusza.
Ogień podnosi ciśnienie krwi, nadciśnienie, astma zwężenie żył itd.
Dym obniża ciśnienie krwi, zadusza życie, wszystko jest czarne, zimne. Istoty ognia i dymu podkręcają nasze emocje bo one się tym żywią, więc są zainteresowane naszymi emocjami. Bytują, zatem w szpitalach na cmentarzach, więzieniach, aresztach, komisariatach policji, szpitalach psychiatrycznych, w starych budowlach, miejscach gdzie są jakieś zgromadzenia ludzi, bo tam mogą pożywić się.
Chętnie, goszcza w mieszkaniach i domach, gdzie dzieje się coś złego, potrafią doprowadzić do kompletnej rozpaczy i niemocy całe rodziny. Dobro i zło istnieje nie tylko w naszym świecie, ale i w tym duchowym również, istnieją też dobre duchy opiekuńcze, które są nam pomocne, które czcimy.
W wielu kulturach czciło się zmarłych przodków, oddając im swoistą cześć, a one odwdzięczały się ochroną swoich żyjących członków danej społeczności. Wystarczy się przyjrzeć zwyczajom Cyganów, Ukraińców, Rosjan, Indian w obu Amerykach, ludów Syberii.
Do tradycji Samhain należy pozostawienie przed domem półmiska z jedzeniem dla dusz zmarłych. Ustawiona w oknie świeca poprowadzi je do krainy wiecznego lata, a jabłka zakopane w mocno ubitej ziemi będą "strawą" dla strudzonych wędrowców.
"Podczas tego obrzędu doskonała okazją będzie wybrany aspekt naszego życia, od którego chcielibyśmy się uwolnić: złość, nałóg, niewłaściwie ulokowane uczucia, choroby itd. Przygotujmy sobie kartki z zapisanymi naszymi problemami i podczas obrzędu spalimy je w kociołku Bogini. Zabierzmy jabłka, owoce granatu, kwiaty jesienne do wystroju ołtarza".
Tak, więc w niedzielę 31 października, jak co roku zbierzemy sie w kamiennych kręgach w Węsiorach, żeby obcować z duszami naszych zmarłych przodków.

Podczas rytuału Samhain rozkrajam nożem owoc granatu, którego ziarna dotykam i następnie spożywam wypowiadając przy tym odpowiednią inwokację:

"Królu słońca, w tę noc Samhain znaczę Twoje odejście,
Przez zachód do krainy młodości.
Znaczę też drogę tych wszystkich.
Którzy odeszli wcześniej oraz tych?
Którzy odejdą potem?
O Łaskawa Bogini, Wieczna Matko
Ty, która dajesz temu, co opada,
Pozwól bym pojął, że w czasach największego mroku
Jasność największa panuje"

Rysuję na piasku nożem Atahme symbol słońca, rozważam przy tym wszystkie 8 świąt roku słonecznego, Samhain jest ostatnim zamykającym cykl s‌świętem. Wypowiadam przy tym słowa:
"O mądrości ubywającego księżyca,
Bogini Gwiaździstej nocy,
Ogień w twym kotle zapalam,
I bolączek mych przemianę wyzwalam.
Niech energie się odmienią
Mrok jasnością!
Zło dobrem!
A śmierć życiem czyniąc!"

W kociołku Bogini spalamy nasze słabości jak to już wyżej zamieściłem, piszemy je na uprzednio przygotowanych kartkach, które zapalamy od świecy umieszczonej w kociołku Bogini, i palącą się kartkę wrzucamy do kociołka.

Podczas obrzędów zawsze mamy towarzystwo duchów opiekuńczych, widać to często na zdjęciach, które wykonujemy podczas obrzędów.

Spotykamy się na parkingu przy kamiennych kręgach w Węsiorach w środę 31 października o godz 17:30

Teksty inwokacji z księgi Wicca, Scotta Cuninghama

Ponownie można odwiedzać kamienne kręgi w Węsiorach.

Nadleśnictwo Lipusz informuje, iż zakaz wstępu do rezerwatu kamiennych kręgów w Węsiorach został z dniem 30 maja br. odwołany. Święto IMBOLC 2014 - zdjęcia

embed video plugin powered by Union Development

Z wizytą w Węsiorach...

embed video plugin powered by Union Development

Kiedy wynaturzony Eros podaje rękę Tanatosowi

Wiersz Antoniego K.

Czytaj więcej: Kiedy wynaturzony Eros podaje rękę Tanatosowi

Symboliczny terminarz świąt

W związku z licznymi pytaniami zamieszczam symboliczny terminarz świąt.

Czytaj więcej: Symboliczny terminarz świąt

Gocka Chata

Gocka Chata będzie już czynna od 25 kwietnia, będzie więc można posilić się i napić kawy i herbaty.

gocka chata węsiory gocka chata węsiory gocka chata węsiory

BIOENERGOTERAPIA

eugeniusz leciej bioenergioterapiaW sezonie wiosenno-letnim w każdą niedziele w kamiennych kręgach w Węsiorach od godziny 14-tej do 17-tej Prezes Stowarzyszenia Eugeniusz Leciej prowadzi zabiegi bioterapeutyczne i uczy podstaw radiestezji. Można kupić wahadełka. >>>

 

 

 

Nowe, ciekawe zdjęcia energii

W dziale Energie zamieszczone zostały nowe, ciekawe zdjęcia energii, zrobione w Węsiorach w pierwszą niedzielę czerwca.

Materiał można obejrzeć tutaj -->>>

Dzień Końca Świata i poczatku nowego 21-12 2012 12:12

Spotkaliśmy się w czwórkę w wigilię końca świata 20-12-2012 w Willi Tradycja w Węsiorach, żeby przygotować się do "KOŃCA ŚWIATA".

Czytaj więcej: Dzień Końca Świata i poczatku nowego 21-12 2012 12:12


 

aktualne fazy księżyca aktualności co się dzieje na naszej gwieźdźie
stat4u