stowarzyszenie badań kamiennych kręgów

Święto YULE 2017

PAMIĘTAJ! NARODZINY NIE SĄ POCZĄTKIEM, A ŚMIERĆ NIE JEST KOŃCEM

Tymi słowami rozpoczynamy przygotowanie do narodzin Boga w grudniowe święto YULE, które przypada 21 grudnia 2017. Słońce o godzinie 17:29 wchodzi do znaku Koziorożca w powozie pani Zimy.

Czas największej ciemności będzie jeszcze trwał 3 dni, by 25 grudnia rozpocząć wędrówkę coraz wyżej i wyżej. Od zakończenia pustego biegu zacznie już dnia przybywać, ciemność zacznie ustępować światłu.

Obrzęd Yule zazwyczaj rozpoczynamy od ustrojenia drzewka, stroimy jałowiec rosnący przy kręgu spotkań w Węsiorach. Do przystrojenia drzewka możemy użyć ozdób i owoców według własnej inwencji. Następnie przystrajamy zielonymi gałązkami sosnowymi i świerkowymi ołtarz.

Zwyczajowo też pali się kłodę Yule, wybiera się do tego sosnową bądź dębową kłodę, tak nakazuje obyczaj. Na kłodzie rysuje się kredą lub wycina nożem symbol odradzającego się słońca, jest to rysunek promienistego słońca o ośmiu promieniach, tak jak jest 8 świąt wielkich sabatów. Palenie kłody symbolizuje akt odrodzenia się Boga w płomieniach świętego ognia Bogini Matki.

Kiedy nadejdzie czas Yule zapala się o zmierzchu ognisko, a gdy kłoda zajmie się płomieniem, wyobrażaj sobie, że słońce rozświetla ją od wewnątrz i pomyśl o nadchodzących cieplejszych dniach, bo z chwilą przesilenia dni będą się stawać coraz dłuższe.
Podczas obrzędu Yule zapala się w kociołku Bogini ogień, myśli nasze koncentrujemy na śmierci jako kontynuacji ponownych narodzin. Nad płonącym kociołkiem wypowiada się krótką inwokację:

Wspaniały Bogu słońca,
Witam Twój powrót,
Zaświeć jasno nad Boginią,
Zaświeć jasno ponad ziemią, Ziarno rozrzucając i glebę zapładniając.
Bądź błogosławion !
Odrodzone słońce !

Życie toczy się kołem, śmierć nie istnieje dla tych, którzy zrozumieli zasady, w całym wszechświecie wszystko podlega tym samym prawom, prawu narodzin tu w świecie materii i śmierci w świecie ducha, śmierci w świecie materii i narodzinom w świecie ducha.
Yule jest więc najważniejszym świętem, bo jest początkiem światła i końcem ciemności.

Spotykamy się 21 grudnia w czwartek o godz. 18:00 na parkingu w Węsiorach, tam rozpalimy ognisko. Po rozpaleniu ogniska odbędzie się ceremonia Yule w kręgu spotkań. Po ceremonii spotykamy się ponownie przy ognisku.

Zabierzcie na ceremonię kadzidła, orzechy, ciastka, ozdoby choinkowe do przystrojenia drzewka Yule. To, co ze sobą przywieziemy to będziemy spożywać.

Zapraszam wszystkich, którzy chcą z nami świętować w tym dniu narodziny Boga. 


Święto IMBOLC 2014 - zdjęcia

embed video plugin powered by Union Development

Z wizytą w Węsiorach...

embed video plugin powered by Union Development

Kiedy wynaturzony Eros podaje rękę Tanatosowi

Wiersz Antoniego K.

Czytaj więcej: Kiedy wynaturzony Eros podaje rękę Tanatosowi

Symboliczny terminarz świąt

W związku z licznymi pytaniami zamieszczam symboliczny terminarz świąt.

Czytaj więcej: Symboliczny terminarz świąt

Gocka Chata

Gocka Chata będzie już czynna od 25 kwietnia, będzie więc można posilić się i napić kawy i herbaty.

gocka chata węsiory gocka chata węsiory gocka chata węsiory

BIOENERGOTERAPIA

eugeniusz leciej bioenergioterapiaW sezonie wiosenno-letnim w każdą niedziele w kamiennych kręgach w Węsiorach od godziny 14-tej do 17-tej Prezes Stowarzyszenia Eugeniusz Leciej prowadzi zabiegi bioterapeutyczne i uczy podstaw radiestezji. Można kupić wahadełka. >>>

 

 

 

Nowe, ciekawe zdjęcia energii

W dziale Energie zamieszczone zostały nowe, ciekawe zdjęcia energii, zrobione w Węsiorach w pierwszą niedzielę czerwca.

Materiał można obejrzeć tutaj -->>>

Dzień Końca Świata i poczatku nowego 21-12 2012 12:12

Spotkaliśmy się w czwórkę w wigilię końca świata 20-12-2012 w Willi Tradycja w Węsiorach, żeby przygotować się do "KOŃCA ŚWIATA".

Czytaj więcej: Dzień Końca Świata i poczatku nowego 21-12 2012 12:12


 

aktualne fazy księżyca aktualności co się dzieje na naszej gwieźdźie
stat4u